WhatsApp
Telefon

Sıkça Sorulan Sorular

1-) Araç Kiralama Süresi.?

Araç kiralama süresi 1 gün için 24 saat baz alınır. 

 2-) Sürücü Belgesi ve Yaş Limiti.?

Araç kiralaması için 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet gereklidir .

3-) Depozit ve Kredi Kartı Kullanımı.?

ANADOLU oto kiralama&Araç kiralama Türkiye de TEK olarak diğer tüm kurumsal Rent a Car firmaları gibi depozit alma(Müşterinin kredi kartının bakiyesinden belli bir miktar para bloke etme)sistemini kullanmıyordur.Bu sayede hem güvenli bir şekilde Araç kiralaya bilir,hem de Full Rent a Car kaskolu araçlarımız güven içerisinde kullanabilirsiniz. 

4-) Trafik Cezaları ve Diğer Ücretler.?

Kiralama süresi içerisinde (sözleşme süresi) oluşabilecek her türlü trafik cezaları,otoyol ücretleri,otopark ücretleri sorumluluğu kiracıya aittir.

5-) Yakıt Durumu.?

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikâz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir.Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzin'in iadesi yapılmaz.

6-) Ek Sürücü (ilave sürücü).?

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozitön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir 2. sürücüden sonraki her bir sürücü için 10 TL/gün tutarında belirlibir ücret talep edilir, 

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştere'ken sorumlu tutulurlar.

7-) Bebek ve Çocuk Koltuğu.?

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

8-) Navigasyon Cihazı.?

Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

9-) Şehir Dışı Araç Teslimatı (drop ücretleri).?

Teslimat yeri Konya dışı İL ise, bölgenin Konya iline olan uzaklığına göre ek ücret talep edilir.Havalimanı, Otogar ve Tren Gârına Teslimde Aylık ve Haftalık Kiralamalarda Transfer ücreti alınmamaktadır. Günlük Kiralamalarda Transfer Ücretini Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayıp 0332 302 41 31 öğrenebilirsiniz.

10-) Kaza Halleri.?

 Kaza anında sürücü ehliyetsiz veya alkollü ise Rent a Car kaskodan yararlanamaz.

 

 Kaza gerçekleşmesi halinde hasarın

Ekonomik Sınıf Araçlar için; 5000₺

Orta Sınıf Araçlar için; 7500₺

Lüks Sınıf Araçlar için; 10000₺

Kadar olan kısmından (Rent Kasko Muafiyet Bedeli) ve aracın tamir ve bakımı süresindeki iş kaybından kiracı sorumludur

İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır ve müşteriden tahsil edilir.

11-) Sigorta ve Kasko Kapsamı Dışında Kalanlar.?

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

12-) Kasko ve Sigorta.? 

Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Karayoları Kanunu Gereği Trafik Sigortası ve ayrıca Özel Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

13-) Sigorta ve kasko Çeşitleri ve Kapsamları.?

Sigortaların geçerlilikleri, Trafik kaza, Hırsızlık ve Akol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam, ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.

14-) Uzun Süreli Kiralama Hakkında.?

30 gün ve üzeri araç kiralama ihtiyaçlarınız için 0553 395 75 09 & 0332 302 41 31 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

15-) Kiraladığım Aracın Faturasını Nasıl Alabilirim.?

 Firma çalışanımıza faturanızı istediğinizi belirtmeniz halinde faturanız tarafınıza teslim edilir.

16-) Kiraladığım Araç için Fatura veriliyormu .?

Kiralama yaptığınız araç için fatura tarafınıza düzenleniyor ve sizlere veriyoruz +KDV OLARAK.

17-) KM Sınırı varmı Araçlar'da.?

KM sınırı araçlarımız'da Günlük 200km Dir.

18-) KM Sınırını Aştım Ücret Ne Çıkar .?

Günlük KM sınırı olan 200km aşıldığı zaman KM başına 0,60krş ile çarpılır çıkan sonuç ile ödenecek olan ücrete ulaşılır.

ÖRN:100*0,60=60TL 

19-) Aylık Km Sınırı Nedir.?

Araçlarımız'da aylık KM sınırı araç seğmentine göre değişmektedir ayrıntılı bilgi için 0332 302 41 31 veya bilgi@anadoluotokirala.com bilgi alabilirsiniz.

 20-) Araçlarda Kasko ve Sigorta Varmı.?

Araçlarımız'da kasko ve sigorta vardır. Kasko ve sigorta hallerinde devreye girmektedir .

21-) Konya havalimanı Araç Kiralıyormusunuz.?

Evet Konya havalimanı araç kiralama hizmeti firmamız sunmaktadır.

22-) Araç kiraladığıma dair belge veriyormusunuz.?

İmzalamış olduğunuz sözleşme nüshasının bir kopyasını sizlere veriyoruz .

 

 

ANADOLU OTO KİRALAMA-Konya araç kiralama