WhatsApp
Telefon
Filo Kiralama

 

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Günümüzde son derece popüler hizmetlerden biri olan araç kiralama, özellikle tatil ve iş seyahatleri başta olmak üzere pek çok farklı amaca hizmet eder. Araç kiralayan kişiler veya kuruluşlar, ulaşım ihtiyaçlarını gidermekle birlikte istedikleri model ve hizmet çerçevesinde hizmet alma olanağına sahip olurlar. Uzun dönem araç kiralama hizmetleri ise hem bireylere hem de kuruluşlara ekstra avantajlar sağlayan ve araç kiralama hizmetini 12 aya kadar belli periyotlarla belirleyerek gerçekleştiren sürecin adıdır. Araç satın almak istemeyen ve böylelikle araç sahibi olmanın getirdiği ekstra maliyet ve sorumluluklarla uğraşmak zorunda kalmayan kişiler için günlük ve haftalık araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra ön plana çıkan kiralık uzun dönem araç hizmetleri, AND MOTİON güvencesi ile 6 aydan başlayan ve müşterilerin tercihlerine göre şekillendirilebilen periyotlar çerçevesinde sunulur. Uzun dönem araç kiralama kampanyaları, özellikle daha çok filo oluşturmak isteyen şirketlere hitap eder. Zira birçok şirket, maliyetlerini düşürüp kâr marjını yükseltmek için onlarca aracın finansal ve yasal prosedürlerini karşılama işlemini güvenilir bir çözüm ortağına devretmek ister. Bu noktada devreye giren uzun dönem araç kiralama hizmetleri, kurumsal firmaların mali ve operasyonel yükünü hafifleterek yöneticilerin şirketle ilgili daha temel konulara odaklanmasına yardımcı olur.

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanın hem bireyler hem de kurumlar açısından çok büyük faydaları vardır. Bu anlamda etkili, verimli, çağdaş ve düşük maliyetli bir çözüm niteliği taşıyan uzun dönem araç kiralama, nitelikli ve deneyimli çözüm ortakları ile çalışarak sürdürüldüğünde ortaya çıkan avantajlar arasında ön plana çıkanlar şunlardır:

  • Kişiler ya da kurumlar aracı/araçları satın almadıkları için bu araçların yıllık muayene ve emisyon ölçümü gibi rutin sorumlulukların maliyetlerinden tasarruf etme imkanına sahip olurlar.
  • Uzun süreli araç kiralama hizmetinden yararlananlar, araç sahiplerinin düzenli ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemezler.
  • Uzun süreli araç kiralayan kişi ya da kuruluşlar, araç sahiplerinin düzenli bir şekilde ödemek zorunda olduğu trafik sigortası masrafından tasarruf ederler. Aynı zamanda araç kiralayanların kasko masraflarından da tasarruf edeceğini belirtmekte yarar var.
  • Uzun dönem araç kiralama işlemi, bir araca sahip olmanın gerektirdiği prosedürler ile uğraşmanızı gerektirmez. Yalnızca kiralama ücretini ödeyerek alım ve satım gibi zaman alıcı işlemlerle meşgul olmazsınız.
  • Uzun dönem araç kiralama hizmeti için ödediğiniz bedeli yasal olarak gider gösterme olanağına sahipsiniz. Bu anlamda kurumlar vergisi matrahından indirim elde edebilirsiniz.
  • Taşıt kredisi gibi uzun vadede faiziyle birlikte yük olacak masraflardan kaçınılmasına yardımcı olur.
  • Kullanıcının istediği modeli, istediği süre boyunca kullanmasını sağlar ve kira süresi dolduktan sonra zahmetsiz bir biçimde farklı araç seçebilme olanağı tanır.

Uzun Süreli Araç Kiralama Fiyatları

Uzun süreli araç kiralama işleminin maliyeti ve fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bunlar arasında ön plana çıkan detaylar ise aracın modeli başta olmak üzere kiralanacak araç sayısı ve kiralanan araçların hangi süre zarfında kiralanacağı gibi detaylardır. Genel olarak daha çok sayıda ve daha uzun süreli araçların uzun dönemli araç kiralama fiyatları, araç başına maliyet olarak düşünüldüğünde daha hesaplı olur. Bununla birlikte daha lüks veya daha büyük araçların maliyetleri daha farklı olduğu için bu modellerde araç kiralama fiyatı da doğru orantılı olarak değişir. Uzun süreli araç kiralama fiyatları, her koşulda bir araç sahibi olmaya nazaran daha uygun maliyetlerle sağlanan bir olanak olarak ön plana çıkar.

Uzun Süreli Araç Kiralama için Güçlü Bir Çözüm Ortağının Önemi

Uzun süreli araç kiralama hizmetlerinde deneyimli ve güvenilir çözüm ortakları ile çalışmakta yarar vardır. Bunun nedeni, araç kiralama hizmetinde birçok sorumluluğun kullanıcıdan alınıp firmaya devredilmesidir. Filo olarak kiraladığınız araçların güvenliği, bakımı ve rutin sorumluluklarının tamamı araç kiralama hizmeti sunan şirket tarafından yerine getirilir. Araç kiralama sektörünün öncü markalarından AND MOTİON, kurumsal alandaki rekabetçi fiyatları ve gelişmiş hizmetleri ile şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi hizmeti sunar. Siz de And Filo Kiralama ile en uygun uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, ayrıcalıklı hizmetin keyfini yaşayabilirsiniz.

Tüm soru ve önerileriniz için bilgi@anadoluotokirala.com  adresinden bize ulaşabilir ya da 0332.3024131 / 0553.3957509 telefon hatlarımızdan destek sağlayabilirsiniz.

 

Uzun dönem araç kiralamada minimum ve maksimum kiralama süresi ne kadar?

Uzun dönem araç kiralamada minimum ve maksimum kiralama süreleri firmalara göre farklılık gösterebilir AND MOTİON tarafından sunulan uzun süreli araç kiralama hizmetlerinin süresi en az 6 ay, en fazla ise 12 ay olacak şekilde belirlenmiştir. Araç sayısı ve belirlenen aralıklardaki kiralama periyodu ise kişilerin özel tercihine göre sağlanabilir.

 

İster bir ister yirmi aracınız olsun, kiralama işlemi araç kullanmayı kolaylaştırır. Doğru aracı seçin. Aylık sabit bir ücret ödeyin. Herhangi bir kaygı duymadan yola çıkın. And Motion