WhatsApp
Telefon
KİRALIK ARAÇLARDAKİ KM SINIRI.!

Kiralık Araçlarda KM Sınırı Var Mı?

Araç kiralamada merak edilenlerden biri de kiralık aracın km sınırı olup olmadığıdır. Günlük km sınırı olarak bilinen uygulamanın detaylarını ya da araç kiralamada günlük km sınırı konusunu inceledik.  Bir aracın km değeri, onun ikinci elde satış değerine direkt olarak ve çok net bir biçimde etki eder. Bu nedenle araç sahipleri bilir ki, km konusu epey önemlidir. Benzer şekilde araç kiralama alanında da km’si düşük araç için kiralama hizmet sunmak önem kazanır. Bununla beraber, rent a car şirketlerinin araç filolarındaki araçlar genellikle sıfır km ya da ona çok yakın km değerindedir. Bu durumun, araç kiralama sürecinin ekonomik parametreleriyle doğrudan bir ilişkisi var.

Kiralık Araba Km Sınırı

Özellikle ülkemizdeki rent a car şirketlerinin pek çoğunun aynı zamanda sıfır araç ve ikinci el araç satışı da yapıyor olmaları ya da bu alanlarda da faaliyet gösteriyor olmaları da konuya dair önemli bir bilgidir. Zira, sıfır araç satışı, ikinci el araç satışı ve araç kiralama hizmeti birbirini besleyen iş alanlarıdır ve çok da birbirlerinden ayrılmazlar. Bu önemli bilgileri paylaştıktan sonra Kiralık araç günlük km sınırı nedir sorusuna dönelim.Öncelikle bu konuda yani araç kiralamada günlük km sınırı konusunda çok net bir formül sunmak yanlış olur. Çünkü rent a car firmalarının şirket içi politikaları söz konusu detaylara etki ederek bazı farklılıklara sebep olabilir. Ancak rekabet koşulları ve sektörün belirli standartlara göre yürümek üzere aldığı ortak karara şirketlerin gösterdiği saygı düşünülürse kiralık aracın km sınırı konusunda genel prosedür benzerdir.

Kiralık Araç Günlük Km Sınırı

Günlük araç kiralama için genellikle 200 ile 250 km sınırı konulur. Ancak aylık ve daha uzun süreli kiralamalarda km sınırı değişkenlik göstere bilir Uzun dönem araç kiralama başka bir deyişle kurumsal araç kiralama süreçlerinde uygulanan km sınırı için ilgili oto kiralama şirketi ofisi sizi mutlaka bilgilendirecektir.

Km sınırı olmayan kiralık araç arayışınızda aylık 4000 km gibi seçenekler de olduğunu unutmayın.